Kompakt Laminat

Kompakt laminat  ısı etkisi ile sertleşen reçineler ile emdirilmiş selülozik liflerin yüksek basınç altında preslenmesi ile elde edilen homojen dokulu her yüzeyi dekoratif kaplamalı  1 mm den başlayıp 40 mm ye kadar üretilebilen masif laminat yapı levhasıdır. Kompakt  laminatı diğer ürünlerden ayıran en önemli özelliği aslen laminat olmasıdır.  Genellikle 12 mm  kompakt laminat kullanılır.

Kompakt Laminat  Neden Tercih Edilir?

Kompakt laminatlar; dekoratif ve değişik desenlerde olmasının yanı sıra, hızlı şekilde imal edilip kolay monte edilir olması, diğer yapı elemanları ile bağlantısının olmaması, anti bakteriyel ve hijyenik olması, zeminden yüksek olması, bakteri barındırmaması, bakım gerektirmemesi, tüm aksesuarlarının   üzerinde olmasından dolayı başka bir yardımcı yapı elamanına ihtiyaç duyulmaması, her türlü ıslak hacimlere uygulanabilirliği, her türlü  mekana uyum sağlayabilmesi, uzun yıllar deforme olmadan ilk günkü özelliğini koruması, alışveriş merkezi, oteller, okullar, hastaneler  vb. gibi yoğun insan topluluğunun kullandığı alanlarda dezenfekte amaçlı kullanılan yüksek asit içerikli kimyasallara karşı dayanıklı olması, mekandan tasarruf sağlaması nedeni ile küçük alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir olması, darbeye  ve çizilmelere karşı diğer ürünlere göre daha dayanıklı olması, su ve rutubete karşı daha dayanıklı olması, kir barındırmama özelliğinden dolayı temizliğinin kolay olması, kimyasal etkilerden , hava kirliliğinden etkilenmemesi, yanmayı geciktirici ve alev almaması nedeni ile tercih nedenidir.

Kompakt Laminatın Kullanım Alanları Nerelerdir?

Kompakt Laminat; kabinler, lavabo tezgâhları, paravan, pisuar, wc kabinleri, duş kabinleri, soyunma dolapları, oturma  bankı, ameliyathane kaplaması, lavabo tezgâhları, İç ve dış cephe duvar  kaplamaları, hastane ve laboratuar ekipmanlarının planlaması da  kullanılmak üzere geliştirilmiş en doğru malzemedir.

Kompakt Laminat Cubicle Sistemleri Kimler Uygulamalıdır?

Kompakt Kabin gerek fiziksel  özellikleri açısından, gerekse kullanılan mekanlara  uygulanabilirliğinin kolay ve en üst düzeyde olması açısından yoğun kullanılan modern, pratik, demontable, hijyenik, sağlam, tuvalet duş ve soyunma kabinlerinin önem veren her türlü kurum  ve inşaat firmaları uygulamalıdır.

Kompakt Laminat;  fiziksel ve teknik özellikleri nedeni ile özellikle toplu kullanım alanlarının ön planda olduğu okul, hastane, spor salonları, sinemalar, alışveriş merkezleri, fabrikalar, kültür merkezleri, terminaller, iş merkezleri  gibi insan sirkülasyonunun fazla olduğu alanların hijyenin sağlanması sorunlarını ortadan kaldıran en iyi yapı malzemesidir.

Küçük Alanlarda Büyük Çözümler

Kompakt Laminat,  bir çok teknik faydasının yanı sıra özellikle küçük mekanlarda karşılaşılan dizayn sorununu ortadan kaldırarak, mekandan tasarruf sağlayarak bu alanlara daha fazla cubicle (hücre) sığdırmanıza olanak verir. Bu özelliğinden dolayı piyasada oluşan aşinalık sebebi ile kompak laminant ile oluşturulmuş sistemlere “Cubicle Sistemler” de denilmektedir.

Kompakt Kabinlerin  (Cubicle)Teknik Avantajları

  • Kompakt Laminattan üretilen cubicle sistemler inşaatın devamı sırasında başka hiçbir işle bağlantılı olmadığı için mühendis ve mimarlara büyük kolaylıklar sunmaktadır.
  • Wc kabin imalatının çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesinden dolayı  müteahhitlerin  işlerini aksatmamaktadır.
  • Kompakt Laminat’ın geniş renk ve desen seçeneğinin olması özellikle  wc ve duş gibi ıslak hacim mekanlarında özel ayrıcalık sağlaması açısından mimarların tercih sebebidir.
  •  Standart cubicle (kabin) uygulamalarından sıkılan mimarlar  ve tasarımcılar  compact laminatlar  üzerinde değişik uygulama şekilleri oluşturma şansına ayrıca sahiptirler.
  • Kompakt laminat  ile üretilen kabinler, paravanlar, soyunma dolapları ve tezgâhlar  fiyatı, her mekana uygulanabilirliği, zengin renk ve desen seçeneği, estetik yapısı,  kullanım kolaylığı, hijyenik yapısı, yer  ve mekandan tasarrufunun yası sıra her şeyden önemlisi kalitesi ile yıllara meydan okuyacak özelliğe sahiptir.

Kopmak Laminat İleri Teknoloji ile Üretiliyor

Kompakt Laminatta üretilen tüm materyaller yüksek teknolojik makineler a üretilip müşterinin beğenisine sunuluyor. Kompakt Laminatlar, kapı geçiş ölçüleri dünya standartlarında 50-80 arasındadır. Kabin yükseklikleri üretilen panellerin standartlığından dolayı 183 cm olup yerden yüksekliği ayak dâhil 195 cm ‘e ulaşmaktadır.

Kompakt Kabinlerin (cubicle) Fiyatları Nedir?

Cubicle sistemlerinin standart olmaması nedeni ile fiyatlarında da farklılıklar oluşmaktadır. Bu nedenle kesin fiyatlandırma için taslak projenin ve teknik bir şartnamenin olması gerekir. Proje ve teknik şartnamesiz yapılan imalatlar ürünün montaj ve imalat aşamasında sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Soyunma odaları dolaplarının fiyatları belli bir standartta olsa da müşterinin istediği ek donanımlar fiyattı etkilemektedir.   Cubicle sistemler de özürlü wc kabin standartları unutulmamalıdır. Bu standartlara üretilmeyen özürlü wc kabinlerini yasalarımız kabul etmemektedir.

Nasıl Temin Edebilirsiniz?

Desdek Mobilya İnşaat; Uzman ve tecrübeli personeli ile Kompakt Laminat konusunda size talepleriniz ve istekleriniz doğrultusunda sınırsız hizmet vermektedir. Darıca, Gebze ve Çevre bölgelerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına Desdek Mobilya İnşaat size %100 garantili hizmet verecektir. Daha detaylı bilgi almak için; iletişim kurabilirsiniz.